Konfigurere Pakkesenter

Klikk på Innstillinger for å administrere innstillingene for Package Center.

Slik redigerer du MyDS Center-kontoen din:

  1. Klikk på fanen MyDS Center og rediger informasjonen din for MyDS Center, inkludert e-postadresse og passord. Du kan redigere kontoinformasjonen din for MyDS Center når du har endret passordet ditt eller eier av DiskStation.  
  2. Klikk på OK.

Merk:

Endring eller fjerning av din MyDS Center-konto vil påvirke alle pakkene som er forbundet med denne kontoen, og påvirke hver pakke på forskjellig måte.

Slik velger du en oppdateringskanal for pakker:

  1. Klikk på kategorien Kanaloppdatering og velg ett av følgende alternativer for installerte pakker:
  2. Klikk på OK.

Slik aktiverer du varslinger om pakkeoppdateringer:

  1. Klikk på kategorien Varsling, og merk deretter av for Aktiver e-postvarsling og/eller Aktiver skrivebordsvarsling. Det første alternativet gir DSM muligheten til å sende deg e-poster når nye oppdateringer er tilgjengelige, mens det siste gir DSM muligheten til å vise en varslingsmelding øverst til høyre på DSM-skrivebordet.
  2. Klikk på OK.

Merk:

For at e-postvarslinger skal tre i kraft, må du først konfigurere DSMs e-postvarslingsinnstillinger (i Hovedmeny > Kontrollpanel > Varsling).

Slik legger du til en pakkekilde fra et tredjepartsfellesskap:

  1. Klikk på fanen Pakkekilder, klikk på Legg til og skriv deretter inn navn og plassering på pakkekildene.
    Plasseringen kan være en URL du fant på Internett som leveres av en tredjepartsutvikler eller -fellesskap.
  2. Klikk på OK. Når pakkekilden er lagt til, vil du se en liste over pakker under fanen Fellesskap.