Gedeelde-mapsynchronisatie
Met Gedeelde mapsynchrnoisatie kunt u gedeelde mappen van de ene DiskStation (de bron) met andere DiskStations (de doelen) in een lan of op internet synchroniseren. Dit werkt op basis van gedeelde mappen. Als tijdens het synchroniseren al een map met dezelfde naam op de doel-DiskStation aanwezig is, wordt de map op de bestemming hernoemd met "xxxxxx_1", waarbij "xxxxxx" de oorspronkelijke mapnaam is. Als de mapnaam nog niet aanwezig is, wordt deze op het betreffende volume of het eerst beschikbare volume gemaakt. De toegangsrechten voor deze map op de doel-DiskStation worden op standaardwaarden ingesteld, d.w.z. dat er geen rechten voor deze map worden ingesteld.
Bij de eerste synchronisatie, maakt Gedeelde-mapsynchronisatie een volledige synchronisatie van de geselecteerde gedeelde map(pen). Hierna worden uitsluitend gewijzigde bestanden gesynchroniseerd. Bestanden die van de bron zijn verwijderd, worden ook op de bestemming gewist.
Om de service te starten
- Gedeelde-mapsynchronisatie inschakelen: Schakel de service in op het doel-DiskStation. Doe dit via het Hoofdmenu > Configuratiescherm > Netwerkback-up. Schakel op het tabblad Gedeelde-mapsynchronisatieservice het selectievakje Gedeelde-mapsynchronisatieservice inschakelen in om de service te activeren.
- Gedeelde map verbinden van bron naar doel-DiskStation: U kunt gedeelde mappen van een bron synchroniseren naar verschillende doelservers. Bovendien biedt Gedeelde-mapsynchronisatie in DSM 4.1 een functie Gedeelde-mapsynchronisatie vanuit meerdere bronnen, waarmee meerdere clients hun gedeelde mappen kunnen synchroniseren op een DiskStation. Als verschillende clients op hetzelfde moment een identieke gedeelde map synchroniseren met een DiskStation, zal er een conflict ontstaan en zult u de gedeelde map moeten ontkoppelen voor een andere client deze map naar het doel kan synchroniseren. Als u de gedeelde map wilt ontkoppelen, klikt u op het tabblad Synchronisatieservice voor gedeelde map, selecteert u een verbinding uit de Verbindingslijst en klikt u op Ontkoppelen op het doel.
Nu kunt u gedeelde mappen synchroniseren van de bron naar de doel-DiskStation. Volg de onderstaande secties om door te gaan.
Synchronisatietaken beheren
Met de Wizard Gedeelde-mapsynchronisatie kunt u eenvoudig een synchronisatietaak maken.
Zo maakt u een synchronisatietaak:
- Ga naar Hoofdmenu > Back-up maken en terugzetten. Klik vervolgens op het tabblad Gedeelde-mapsynchronisatie.
- Klik op Maken.
- Voer een naam in voor de taak.
- Kies de gedeelde map die u met de bestemming wilt synchroniseren. Vink ter bevestiging het keuzevak aan en klik op Volgende om verder te gaan.
- Stel de bestemming in en de volgende synchronisatieopties:
- Overdrachtcodering inschakelen: Gegevens coderen tijdens de overdracht. Dit biedt een betere beveiliging, terwijl de niet-gecodeerde overdracht betere prestaties biedt. Bepaal zelf wat u het belangrijkste vindt.
- Overdrachtcompressie inschakelen: Gegevens comprimeren tijdens de overdracht. Dit spaart netwerkbandbreedte maar verhoogt de belasting van de cpu.
- Synchronisatie op blokniveau inschakelen: Alleen de verschillen overdragen in plaats van hele bestanden. Dit spaart netwerkbandbreedte maar verhoogt de belasting van de cpu.
- Stel een schema in voor de taak:
- Synchronisatie elke [getal] uur of Synchronisatie elke [getal] minuten: Voer de synchronisatietaak uit op een specifiek tijdsinterval in minuten of uren. De tijd start met aftellen om middernacht. Het interval kan 24 uur niet overschrijden.
- Synchronisatie automatisch dagelijks uitvoeren om (uu:mm): de taak wordt dagelijks op een opgegeven tijd uitgevoerd.
- Synchronisatie handmatig uitvoeren: synchronisatie wordt uitsluitend handmatig uitgevoerd.
- Synchronisatie uitvoeren bij wijziging: Synchronisatietaak wordt onmiddellijk uitgevoerd zodra in de gedeelde bronmap een wijziging optreedt.
- Klik op Toepassen. Nu ziet u de synchronisatietaak in de taaklijst, die wordt uitgevoerd op grond van het opgegeven schema.
Zo beheert u een synchronisatietaak:
-
Kies de taak in de taaklijst.
-
Doe een van de volgende dingen:
-
Klik op Bewerken om de taak te bewerken.
-
Klik op Verwijderen om de taak te verwijderen.
-
Als de synchronisatietaak nog niet bezig is, klikt u op Nu synchroniseren om de taak direct uit te voeren.
-
Als de synchronisatietaak al bezig is, klikt u op Annuleren om de geactiveerde taak te stoppen.
Opmerking: Als het schema voor een synchronisatietaak is ingesteld op Synchronisatie uitvoeren bij wijziging, klikt u op Annuleren om de geactiveerde synchronisatietaak te stoppen. Als echter wijzigingen zijn aangebracht op de gegevens van een of meer gedeelde mappen die door de synchronisatietaak worden bijgehouden, wordt de taak hervat door Gedeelde-mapsynchronisatie.
-
Klik op Volledig synchroniseren om alle gegevens te synchroniseren. Gedeelde-mapsynchronisatie voer de eerste keer een volledige synchronisatie uit en synchroniseert hierna slechts de aangepaste onderdelen. Klik op deze knop om alle gegevens opnieuw handmatig te synchroniseren.
Meer informatie
- De taaknaam moet 1 tot 32 unicode-tekens bevatten en mag de volgende tekens niet bevatten:
! " # $ % & ' ( ) * + , / : ; <= > ? @ [ ] \ ^ ` { } | ~
- Als u gedeelde mappen synchroniseert van ext4- naar een ext3-bestandssysteem, kunnen er fouten optreden als de taak meer dan 32.000 mappen bevat.
- Als de gedeelde mappen op het bestemmings-DiskStation eerder met een andere DiskStation zijn gesynchroniseerd, voert Gedeelde-mapsynchronisatie een volledige synchronisatie uit.
- U hebt op het bestemmings-DiskStation beheerdersrechten nodig om Gedeelde-mapsynchronisatietaken uit te voeren. Ofwel u hebt het wachtwoord van het beheerdersaccount, of u bent lid van de beheerdersgroep.
- Als u DiskStation via internet synchroniseert, voert u de servernaam met het externe ip-adres of hostnaam in. Als u echter een hostnaam invoert, moet de naam in de FQDN-indeling (Full Qualified Domain Name) zijn, zoals bijvoorbeeld "www.synology.com".
- Voor port-forwarding maakt Gedeelde-mapsynchronisatie gebruik van poort 22 voor versleutelde overdrachten en poort 873 voor onversleutelde overdrachten.
- Externe opslagapparaten worden niet ondersteund door Gedeelde-mapsynchronisatie.
- Versleutelde gedeelde mappen moeten handmatig worden gekoppeld met de decoderingscode op de bestemming.
- Geplande gedeelde-mapsynchronisatie zal niet op het opgegeven tijdstip worden uitgevoerd als er geen wijzigingen zijn aangebracht aan de geselecteerde gedeelde map.
- Voor de beste prestaties stellen we voor dat elke synchronisatietaak minder dan 200 gedeelde mappen bevat.