Printers
U kunt DiskStation gebruiken als afdrukserver, zodat clientcomputers of mobiele apparaten toegang hebben tot printers die zijn aangesloten op DiskStation. Bovendien kunt u door AirPrint- en Google Cloud Print-ondersteuning op afstand met behulp van iOS-apparaten of Google producten en services afdrukken maken.
Ga naar www.synology.com voor compatibele printers.
Printers instellen
Zie de onderstaande aanwijzingen om een USB- of netwerkprinter op uw DiskStation aan te sluiten en in te stellen.
Een USB-printer instellen:
- Schakel de printer in en sluit deze aan op een USB-poort van de DiskStation.
- Ga naar het tabblad Printers.
- Selecteer de printer die u wilt instellen. Denk eraan dat DiskStation geen printers kan herkennen die via USB-hubs zijn aangesloten.
- Klik op Printerbeheer en selecteer Printer instellen.
- In het dialoogvenster selecteert u een van de volgende modi:
- Netwerk-MFP: laat clients van hetzelfde lokale netwerk toe om de afdruk-, scan- en faxfuncties van uw multifunctionele printer te gebruiken. De scan- en faxfuncties zijn alleen beschikbaar voor Windows-computers.
- Netwerkprinter: kies deze modus voor printers die alleen afdrukken ondersteunen of wanneer u de clients alleen toestaat om de afdrukfunctie te gebruiken.
- De AirPrint- of Google Cloud Print-instellingen configureren (optioneel).
- Klik op Opslaan.
Een netwerkprinter instellen:
- Schakel de netwerkprinter in en sluit deze aan op hetzelfde netwerk van uw DiskStation.
- Ga naar het tabblad Printer.
- Klik op Netwerkprinter toevoegen en volg de aanwijzingen van de installatiewizard.
Opmerking: zie de volgende opmerkingen en beperkingen:
- Printernaam: tijdens de installatie moet een printernaam worden ingevoerd, bestaande uit maximaal 32 tekens, inclusief letters, cijfers en liggende streepjes.
- Protocol: over het algemeen gebruiken HP-netwerkprinters Socket, Canon-netwerkprinters BJNP en het merendeel van de andere printers LPR.
- Wachtrijnaam: voer de vereiste wachtrijnaam voor LPR- en IPP-netwerkprinters in; niet van toepassing voor Socket- of BJNP-printers.
- Geen netwerk-MFP: op DiskStation aangesloten netwerkprinters kunnen geen Netwerk-MFP-modus gebruiken.
- Geen USB-printers: door een DiskStation gedeelde USB-printers kunnen niet als netwerkprinters worden ingesteld.
Printers beheren
Het tabblad Printer omvat de volgende opties om op DiskStation aangesloten USB- of netwerkprinters te beheren.
- Informatie ophalen: toont informatie van de geselecteerde printer, zoals apparaatnaam, fabrikant, status enz.
- Verwijderen: om een printer van DiskStation los te koppelen en te verwijderen.
- Printerbeheer: bevat de volgende opties:
- Printer instellen: printerinstellingen bewerken, zoals AirPrint of Google Cloud Print (zie de onderstaande aanwijzingen).
- Spoolruimte opruimen: annuleert alle afdruktaken van alle printers.
- Testpagina afdrukken: drukt een testpagina af na te gaan of de configuraties correct zijn.
- Printer vrijgeven: koppelt de printer en client los (alleen voor de Netwerk-MFP-modus). Wanneer een client een verbinding maakt met een multifunctionele printer om faxen te ontvangen of bestanden te scannen kan het uitvoeren van de taak vrij lang duren. Indien nodig kan de verbinding worden onderbroken zodat de volgende client in de wachtrij toegang heeft tot de printer.
AirPrint inschakelen:
- Ga naar het tabblad Printer.
- Selecteer een printer in de apparaatlijst.
- Klik op Printerbeheer > Printer instellen.
- Schakel het selectievakje AirPrint inschakelen in.
- Selecteer het merk en stuurprogramma van uw printer.
- Klik op Opslaan.
Na het voltooien van de installatie kunt u een testpagina afdrukken door op Printerbeheer > Testpagina afdrukken te klikken.
Opmerking:
- Als u AirPrint inschakelt, wordt ook Bonjour Printer Broadcast voor DSM ingeschakeld.
- AirPrint is uitsluitend beschikbaar voor iOS 4.2 en hoger.
Google Cloud Print inschakelen:
- Ga naar het tabblad Printer.
- Selecteer een printer in de apparaatlijst.
- Klik op Printerbeheer > Printer instellen.
- Schakel het selectievakje Google Cloud Print inschakelen in.
- Voer de volgende gegevens in:
- Uw Google-accountinformatie.
- Het merk en stuurprogramma van uw printer.
- Klik op Opslaan.
Na het voltooien van de installatie kunt u een testpagina afdrukken door op Printerbeheer > Testpagina afdrukken te klikken.
Om Google Cloud Print-taken te beheren, klikt u op de koppeling Google Cloud Print.
Toegang tot printers in Windows
De beste methode om toegang te krijgen tot de afdrukdienst van DiskStation is door met Synology Assistant een verbinding met de printer in te stellen. Raadpleeg de desbetreffende Help voor gedetailleerde instructies.
Als Synology Assistant niet op de computer is geïnstalleerd, kijk dan hieronder voor andere methodes om toegang te krijgen tot de afdrukdienst van DiskStation.
Type 1. Gedeelde netwerkprinter
- Open Netwerk in Bestandsverkenner en dubbelklik op DiskStation.
- Dubbelklik op USB-printer of Netwerkprinternaam; het systeem vraagt u om het correcte stuurprogramma te installeren, klik vervolgens op Ja.
- Haal het printerstuurprogramma van de cd of de website van de fabrikant. Selecteer de fabrikant en het model van de printer of klik op Heb schijf om de locatie van het stuurprogramma te selecteren. Klik daarna op OK.
- Het systeem start met de installatie van de netwerkprinter. Na het voltooien van de installatie kunt u de printer gebruiken.
Type 2. LPR-poort (aanbevolen)
- Klik op Start en ga naar Apparaten en printers.
- Klik op Printer toevoegen.
- Selecteer Een netwerk-, draadloze- of Bluetooth-printer toevoegen.
- Selecteer De printer staat niet in de lijst.
- Selecteer Een printer met TCP/IP-adres of hostnaam toevoegen. Klik op Volgende om door te gaan.
- Selecteer als apparaattype TCP/IP-poortapparaat.
- Voer het IP-adres van de DiskStation in. Klik op Volgende om door te gaan.
- Selecteer Apparaattype: aangepast > instellingen?? Klik op Volgende om door te gaan.
- Selecteer LPR voor protocol. Voer USB-printer of Netwerkprinternaam in voor Wachtrijnaam en schakel het selectievakje voor LPR-bytetelling ingeschakeld in. Klik op OK om door te gaan.
- Haal het printerstuurprogramma van de cd of de website van de fabrikant. Selecteer de fabrikant en het model van de printer of klik op Heb schijf om de locatie van het stuurprogramma te selecteren. Klik daarna op OK.
- Het systeem start met de installatie van de netwerkprinter. Na het voltooien van de installatie kunt u de printer gebruiken.
Toegang tot printers op Mac
Gebruikers van Mac krijgen toegang tot de afdrukdienst van DiskStation door Bonjour printer broadcast van DSM in te schakelen en de printer toe te voegen in de Systeemvoorkeuren.
Opmerking: controleer voor u doorgaat of uw DiskStation de Postscript-printer gebruikt.
Bonjour printer broadcast van DSM inschakelen:
-
Meld u bij DSM aan als admin of als gebruiker die deel uitmaakt van de administratorsgroep.
-
Ga naar Hoofdmenu > Configuratiescherm > Win/Mac/NFS.
-
Selecteer Bonjour Printer Broadcast inschakelen.
-
Klik op OK.
Toegang tot printer in Mac OS X:
-
Ga naar Systeemvoorkeuren > Afdrukken en scannen en klik op +.
-
Selecteer in de vervolgkeuzemenu USB-printer[nummer] of Netwerkprinternaam. Uw Mac stelt de printer automatisch in.